Strona główna » Blog » Projektant wnętrz – pożądany przed przeprowadzką
projektant wnętrz

Projektant wnętrz – pożądany przed przeprowadzką

Nowe technologie i wielość możliwości może nas przytłaczać. Dlatego coraz częściej prosimy o radę innych, sięgamy po inspiracje z sieci, podążamy za modą kreowaną przez designerów. Projektowanie wnętrz nie jest łatwe, zwłaszcza gdy nie posiadamy ku temu ani wiedzy ani zdolności. Wówczas na pomoc przyda się projektant wnętrz. Profesja ta zyskuje na znaczeniu wśród osób chcących mieć piękny dom, przemyślane wnętrze, ale również spokojną głowę.

Popyt na projektantów wnętrz

Do niedawna od profesjonalnych projektów wnętrz odstraszały klientów ceny. Obecnie usługi projektowe zdecydowanie potaniały. Projektowanie wnętrz obejmuje zarówno ekstrawaganckie wnętrza, oryginalne zlecenia jak też typowe doradztwo w standardowych mieszkaniach przeciętnego Kowalskiego. Co więcej moda na meble na wymiar sprzyja projektowaniu, bowiem meble tego typu nie muszą być wykonane według szablonu a wedle pomysłu klienta. Niestety wraz z ceną projektów spadła też jakość ich wykonania. Teraz by zostać projektantem nie trzeba wiele. Sporo osób nazywających się projektantami wnętrz posiada minimalne doświadczenie w tej dziedzinie jak też znikome wykształcenie kierunkowe.

Oryginalne projekty

Klienci bywają różni, jedni mniej inni bardziej wymagający. Wielu osobom wystarczy jedna propozycja typowego wystroju i są zadowoleni, bowiem sami nie mieli żadnej wizji jego urządzenia. Są też i tacy którzy pragną zaprojektowania każdego detalu. W końcu też są osoby które stawiają na oryginalne, odważne projekty. W zależności od targetu projektant wnętrz może bazować na podstawowej wiedzy książkowej i umiejętności operowania programami graficznymi do wizualizacji, bądź też szerokiej wiedzy tematycznej, bycia na bieżąco z trendami oraz weny artystycznej. Im projektant wnętrz wykazuje większe zaangażowanie w projekt, im jest on bardziej dopracowany, drobiazgowy i harmonijny tym koszt usługi jest wyższy. Co więcej nie każdy projektant tego typu projekt jest w stanie stworzyć.

Polecamy: Przeprowadzki Czechowice-Dziedzice

Projektant wnętrz online

W projektowaniu wnętrz pomagają nam studia projektowe oferujące usługi zdalne. Ich jakość jednak może odbiegać od oczekiwań. Zdalne doradztwo ma pewne ograniczenia z racji współpracy na odległość. Nie będąc w obiekcie, nie rozmawiając twarzą w twarz z klientem trudno jest stworzyć projekt o nietuzinkowym charakterze. Bycie projektantem to coś więcej niżeli rozrysowywanie projektów idąc na ich ilość, nie przykładając się do jakości. Z każdego projektu należy odczuwać satysfakcję, tworzyć go tak jakby miał to być najlepszy punkt portfolio.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Bezpłatna wycena. Zadzwoń!