Strona główna » Blog » Transport roślin – nietypowe potrzeby miłośników roślin
Transport roślin

Transport roślin – nietypowe potrzeby miłośników roślin

Miłośnicy roślin również czasem zmieniają miejsce zamieszkania. O ile większość kwiatów domowych trzymamy na parapetach okiennych i bez kłopotu możemy donice zgromadzić w zbiorczym pudle. O tyle szereg osób posiada w swych domostwach istne ogrody zimowe. Zielone zakątki z kwiatami piennymi, czy palmami solidnych gabarytów. Ich transport do standardów nie należy. Rośliny żywe wymagają szczególnego traktowania, przede wszystkim ostrożności w ich przenoszeniu, przesuwaniu i transportowaniu.

Transport roślin na odległość

Najmniej wymagającymi roślinami w przeprowadzce są kaktusy. Chociaż potrafią mocno kłuć, również trzeba je zabezpieczyć. Przeprowadzka domu obejmuje zarówno meble, sprzęty, jak również otoczenie wokół domu. Dość specyficznym ładunkiem i przedmiotem do transportu są rośliny. Dotyczy to zarówno roślin domowych jaki tych ogrodowych. Jeśli przeprowadzka dotyczy niewielkiej odległości transport bez problemu powinny znieść wszystkie rośliny. jednak kiedy transport roślin trwa dość długo, wówczas należy zadbać o odpowiednie warunki dla roślin jak wilgotność podłoża i dostęp do światła.

Delikatność roślin

Mankamentem roślin, zwłaszcza o dużych gabarytach jest konieczność uważania na kruchość łodyg, kwiatu. Rośliny nie mogą być transportowane poziomo, ani też jedne na drugich gdyż to sprzyja ich łamaniu i niszczeniu. Odpowiednie pakowanie w kartony zapobiega zmarznięciu rośliny na mrozie, jak też połamaniu drobnych łodyg. Niestety nieregularność rośliny sprawia, iż często pojedynczy kwiat doniczkowy zajmuje bardzo dużo miejsca w przestrzeni bagażowej.

Polecamy: Przeprowadzki mieszkań i transport roślin w Czechowicach-Dziedzicach

Rośliny ogrodowe

Zabezpieczenie roślin ogrodowych to duże wyzwanie. Bowiem nie mogą być one zbyt wcześnie kopane z gruntu, a jednocześnie każda roślina musi mieć zabezpieczoną bryłę korzeniową. Chociażby z powodu tego aby podczas przeprowadzki ziemia z niej się nie obsypywała na inne przedmioty. Technicznie możliwa jest przeprowadzka nie tylko bylin, krzewów ale także drzew. Wykopując drzewa należy wziąć pod uwagę wysokość paki bagażowej samochodu przeprowadzkowego, by drzewo się zmieściło bez konieczności łamania mu wierzchołka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Bezpłatna wycena. Zadzwoń!