Strona główna » Blog » Jak spakować garnitury i sukienki do przeprowadzki?
Pakujemy odzież

Jak spakować garnitury i sukienki do przeprowadzki?

Odzież na czas przeprowadzki dobrze jest spakować tak, aby nazbyt się nie wymięła, nie zawilgła i nie zniszczyła. O ile bieliznę, odzież sportową czy codzienną można złożyć w kostkę i bez problemu włożyć do pudełek, a nawet worków to odzież odświętną jak sukienki, garnitury, stroje wieczorowe trudno jest w ten sposób potraktować. Ten rodzaj odzieży wymaga szczególnego potraktowania.

Pokrowce, wieszaki i skrzynie

Sposobów na transport garniturów i sukni jest kilka. Skutecznie chronią odzież przed uszkodzeniami, zabrudzeniami i przede wszystkim nie mną ubrań. Niestety transport odzieży w skrzyniach powoduje iż nawet niewielka ilość odzieży zajmuje bardzo dużo miejsca. Mimo wszystko sposób ten gwarantuje doskonałą ochronę. A wyciągnięty ze skrzyni smoking czy suknia nie wymagają odświeżania ani prasowania. Można je założyć od razu. Nie ma znaczenia czy podróż odzieży trwa godzinę, czy dobę. Nieco mniej pewną metodą transportu są pokrowce i wieszaki.

Pokrowce pozwalają na transport bez zagnieceń, zapewniając ochronę przed kurzem, zabrudzeniami itp. To dość popularny sposób na przewóz garniturów. Niestety pokrowce na suknie balowe, ślubne są mniej powszechne z racji różnych wymiarów. Niestety transport w pokrowcach powinien odbywać się na wieszaku aby odzież nie gniotła się. Przerwy między wieszakami powinny być spore aby nie było ścisku. Tym bardziej nie można w jednym pokrowcu upychać kilku sukni czy garniturów, gdyż efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Ostrożne pakowanie

Jeśli transport podczas przeprowadzki obejmuje niewielki dystans, podróż będzie trwać zaledwie godzinę czy nawet mniej, można pokusić się o luźne spakowanie sukienek i garniturów w worki lub pudełka. Jeśli nie będziemy przesadzać z ich ugniataniem nie powinny doznać uszczerbku na wyglądzie w tak krótkim czasie. Należy jednak pamiętać iż wymagają po rozładunku szybkiego rozpakowania i wywieszenia. Im więcej w naszej garderobie posiadamy tego typu odzieży, tym potrzebujemy lepszego przygotowania do przeprowadzki. Niestety raz wymięta suknia może już nigdy nie prezentować się jak wcześniej. Wygniecione garnitury mogą sprawić mnóstwa problemów przy ich prasowaniu, również tym profesjonalnym w pralni chemicznej. Pakując zawartość swej szafy należy ocenić, czy możemy daną rzecz złożyć w kostkę czy lepiej tego nie robić. Czasem odzież galowa, kostiumy itp. wymagają osobistego dozoru podczas przeprowadzki. Korzystając z usług firm organizujących przeprowadzki warto skorzystać z ich doświadczenia i doradztwa w zakresie pakowania strojów galowych.

Polecamy: Przeprowadzki Bielsko-Biała

Podsumowanie

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na przewóz odzieży w skrzyniach warto jest dobrze zabezpieczyć odzież w pokrowcach i pudłach, na wieszakach. Gdy odzież wymaga złożenia by zmniejszyć jej objętość należy zrobić to tak, by powstało jak najmniej zagnieceń. Priorytetem jest opakowanie chroniące przed ewentualnym zaciągnięciem, rozerwaniem i ubrudzeniem czy zaplamieniem. Foliowe pokrowce są praktyczne jednak trzeba byłoby ich mieć wiele. Nie mając ich wiele do dyspozycji można zadowolić się workami na śmieci oraz folią stretch. Folia jest elastyczna i ścisłe do odzieży przylega. Zaś woki na śmieci świetnie sprawdzają się w ochronie przed deszczem i wilgocią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Bezpłatna wycena. Zadzwoń!