Wywóz mebli

Wywóz starych mebli

Każda przeprowadzka wymaga transportu wyposażenia. Jednak potrzeba wywozu lub przewozu mebli pojawia się także przy innych okazjach, np. likwidacji mieszkania lub pomieszczeń użytkowych typu piwnica i strych. W wielu przypadkach gruntowny remont również związany jest z koniecznością pozbycia się starych i niepotrzebnych już przedmiotów. I wtedy pojawia się problem. Ponieważ mało osób dysponuje na tyle pojemnymi samochodami, aby można było sprawnie zorganizować wywóz mebli na wysypisko. Co wtedy zrobić? Czy trzeba liczyć się z kilkoma kursami, co wydłuży czas pracy i zwiększy wydatki? Na szczęście są inne i przede wszystkim znaczenie lepsze rozwiązania.

Likwidacja mieszkań, firm i innych pomieszczeń

Hasło “likwidacja” jest ściśle związane z przeprowadzką. Bo przecież opuszczając jedno miejsce, trzeba je oczyścić z całego wyposażenia, czyli de facto zlikwidować. Z czym to się wiąże? W wielu przypadkach z demontażem. Który nie tylko pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w czasie transportu, ale również oddzielić od siebie materiały różnego pochodzenia. A to jest ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, dopasowanie miejsca wywozu do rodzaju materiału (np. złomowisko, wysypisko), a po drugie, ekologia. W końcu troska o środowisko powinna być bliska każdemu z nas. Dlatego warto zwracać na to uwagę, także przy okazji likwidacji mieszkań, firm lub innych pomieszczeń.

Odpowiedzialna utylizacja odpadów

Troska o środowisko znajduje swoje odbicie w odpowiedzialnej utylizacji odpadów. Dlatego też warto zwrócić uwagę, jak wygląda proces odbioru starego wyposażenia. Niewiele osób pamięta, że transport starych mebli i sprzętu na wysypisko to nie jest ostatni etap procesu. Ponieważ należy jeszcze dopiąć wszelkich formalności. W praktyce oznacza to odbiór tzw. karty przekazania odpadów, która jest dowodem prawidłowej utylizacji przekazanych przedmiotów. Dopiero wtedy można z całą pewnością stwierdzić, że wywóz mebli na wysypisko został wykonany prawidłowo. 

Zobacz również: Transport roślin – nietypowe potrzeby miłośników roślin

Wywóz mebli – samemu czy z firmą?

Wiele osób zastanawia się, czy na etapie likwidacji mieszkania lub firmy mogą skorzystać z pomocy specjalistów z firm przeprowadzkowych, czy może tacy specjaliści zajmują się tylko samym transportem mienia i jego ewentualnym wynoszeniem? W tym przypadku bardzo dużo zależy od samej firmy, ale w firmie Gamma Przeprowadzki dbamy o każdy etap przeprowadzki. W związku z tym nie tylko transportujemy spakowane już wyposażenie, ale możemy sami zadbać o jego demontaż i późniejszy montaż. Dodatkowo bierzemy na siebie utylizację zbędnego już mienia i dopełniamy wszystkich formalności związanych z tym zadaniem. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry