Strona główna » Blog » Wywóz starych mebli
Wywóz mebli

Wywóz starych mebli

Każda przeprowadzka wymaga transportu wyposażenia. Jednak potrzeba wywozu lub przewozu mebli pojawia się także przy innych okazjach, np. likwidacji mieszkania lub pomieszczeń użytkowych typu piwnica i strych. W wielu przypadkach gruntowny remont również związany jest z koniecznością pozbycia się starych i niepotrzebnych już przedmiotów. I wtedy pojawia się problem. Ponieważ mało osób dysponuje na tyle pojemnymi samochodami, aby można było sprawnie zorganizować wywóz mebli na wysypisko. Co wtedy zrobić? Czy trzeba liczyć się z kilkoma kursami, co wydłuży czas pracy i zwiększy wydatki? Na szczęście są inne i przede wszystkim znaczenie lepsze rozwiązania.

Likwidacja mieszkań, firm i innych pomieszczeń

Hasło “likwidacja” jest ściśle związane z przeprowadzką. Bo przecież opuszczając jedno miejsce, trzeba je oczyścić z całego wyposażenia, czyli de facto zlikwidować. Z czym to się wiąże? W wielu przypadkach z demontażem. Który nie tylko pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w czasie transportu, ale również oddzielić od siebie materiały różnego pochodzenia. A to jest ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, dopasowanie miejsca wywozu do rodzaju materiału (np. złomowisko, wysypisko), a po drugie, ekologia. W końcu troska o środowisko powinna być bliska każdemu z nas. Dlatego warto zwracać na to uwagę, także przy okazji likwidacji mieszkań, firm lub innych pomieszczeń.

Odpowiedzialna utylizacja odpadów

Troska o środowisko znajduje swoje odbicie w odpowiedzialnej utylizacji odpadów. Dlatego też warto zwrócić uwagę, jak wygląda proces odbioru starego wyposażenia. Niewiele osób pamięta, że transport starych mebli i sprzętu na wysypisko to nie jest ostatni etap procesu. Ponieważ należy jeszcze dopiąć wszelkich formalności. W praktyce oznacza to odbiór tzw. karty przekazania odpadów, która jest dowodem prawidłowej utylizacji przekazanych przedmiotów. Dopiero wtedy można z całą pewnością stwierdzić, że wywóz mebli na wysypisko został wykonany prawidłowo. 

Zobacz również: Transport roślin – nietypowe potrzeby miłośników roślin

Wywóz mebli – samemu czy z firmą?

Wiele osób zastanawia się, czy na etapie likwidacji mieszkania lub firmy mogą skorzystać z pomocy specjalistów z firm przeprowadzkowych, czy może tacy specjaliści zajmują się tylko samym transportem mienia i jego ewentualnym wynoszeniem? W tym przypadku bardzo dużo zależy od samej firmy, ale w firmie Gamma Przeprowadzki dbamy o każdy etap przeprowadzki. W związku z tym nie tylko transportujemy spakowane już wyposażenie, ale możemy sami zadbać o jego demontaż i późniejszy montaż. Dodatkowo bierzemy na siebie utylizację zbędnego już mienia i dopełniamy wszystkich formalności związanych z tym zadaniem. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Bezpłatna wycena. Zadzwoń!